Головний біль

Фільтр ☰ Сортування:


Аюрведичні капсули, мазі, креми і таблетки від головного болю

Головний біль – це відчуття дискомфорту чи болю в ділянці голови. Вона може бути викликана різноманітними причинами, такими як напруга м`язів шиї та плечей, судинні зміни, стрес, втома, нестача сну, зміни атмосферного тиску, погане харчування, гормональні зрушення та навіть певні медичні стани. Головний біль відрізняється різною інтенсивністю та характером. Вона буває пульсуючою, гострою, тупою, локалізованою або поширеною. Для ефективного лікування головного болю важливо виявити її причину та застосувати відповідні методи терапії, включаючи спокій, вправи, ліки та усунення факторів ризику.

В аюрведичній філософії головний біль пов`язаний з дисбалансом енергетичних сил, відомих як доші Вата, Пітта та Капха. Патологія виникає через домінування певної доші і має певні симптоми. Аюрведа прагне відновити баланс дош і допомогти організму позбутися захворювання шляхом ведення правильного образу життя, медитацій та прийому аюрведичних препаратів від головного болю, харчування та образу життя.

Типи головного болю по Аюрведі

При підборі ефективного засобу при головному болю необхідно враховувати, до якого типу він відноситься. Визначити його можна за різними симптомами:

  1. Головні болі Вата Доша характеризуються виснажливим болем, що супроводжується тривожними та депресивними станами. Вони можуть спричинити ломоту в тілі та сушать шкірні покриви. Зазвичай починаються в потиличній частині голови, ближче до лівого боку. Ці болі часто пов`язані зі стресами, нервозністю, недостатнім сном та дисбалансом харчування. В аюрведичній традиції головні болі Вата-типу пов`язані з накопиченням Вата доші в товстому кишечнику, що впливає на м`язи, кістки та нервову тканину, викликаючи болі. Лікування включає споживання легкої, приготовленої їжі, прийом проносних засобів, налагодження режиму сну. Щоб врівноважити Вата-дошу рекомендується приймати ліки з Індії на основі валеріани, ромашки, лепехи, тріфали та Вата-баланс. Поліпшенню стану сприяють дихальні вправи та прогулянки на свіжому повітрі.
  2. Головні болі Пітта Доша зазвичай проявляються при захворюваннях печінки, надмірному споживанні гострих, кислих, солоних продуктів, що дратують Пітту. Основні симптоми - почервоніння і свербіж обличчя, страх світла, кровотечі з носа. Біль Пітта-типу зосереджується в скронях і маківці голови, вона має прострілюючий, свердлувальний характер і супроводжується печінням повік і запамороченням. Посилюється при яскравому світлі, підвищенні температури. Для полегшення симптомів ефективними будуть проносне коріння ревеню та алое вера, брахмі з пасифлорою, аюрведичний засіб Пітта-баланс, масаж шкіри голови маслом сандалу.
  3. Головний біль Капха Доша проявляється сонливістю, байдужістю та постійною втомою. Підвищене відділення слини та нудота пов`язані зі збільшенням слизу. Біль розташовується в носовій та лобовій областях через застій слизу. Цей вид болю описується як тупий, внутрішній, що починається в області чола і поступово переходить на носові пазухи. Для терапії мігрені аюрведичними препаратами використовуються інгаляції з імбиром та евкаліптом, засіб Капха-баланс та промивання носових пазух розчином морської солі.

Незалежно від причин появи патології найкращими універсальними аюрведичними препаратами також вважаються Ану Тейлам, Медха Ваті, Брахмі Ваті, бальзам ZanduЧаванпраш, Тріфала, Ашвагандха.

Де купити Аюрведу від головного болю

Продукція Аюрведа в широкому асортименті представлена у спеціалізованому інтернет-магазині "Світове Дерево". Тут можна вибрати та купити за доступною ціною якісні індійські препарати від головного болю різних типів. Підібрати потрібний засіб вам допоможуть досвідчені консультанти компанії з урахуванням симптоматики та стану здоров`я. Замовити оригінальні аюрведичні препарати з Індії можна онлайн з доставкою по Києву та в будь-яке місто України.