Селезінка

Фільтр ☰ Сортування:


Аюрведичні препарати і вітаміни для селезінки

У даному розділі нашого аюрведичного інтернет магазину ви можете замовити та купити таблетки для зменшення селезінки з Індії від перевірених та надійних постачальників. Досвідчені консультанти дадуть відповідь на будь-які ваші запитання та допоможуть визначитися з вибором відповідної продукції, яку ми доставимо по Києву та іншим містам України.

Аюрведичні препарати в лікуванні селезінки

У всьому світі заслужили повагу та довели свою ефективність такі найкращі аюрведичні препарати для селезінки, як:

Всю цю продукцію за доступними цінами пропонує наша аюрведична аптека Київ. Але чому такий орган, як селезінка, настільки важливий для нашого здоров`я та самопочуття? Справді, це один із найменш відомих органів у нашому тілі, який залишається «у тіні» печінки, кишечника, підшлункової залози та шлунка. Але про нього безперечно варто дбати, оскільки він безпосередньо впливає на імунітет.

Як працює селезінка?

Орган сильно васкуляризований, адже його основна функція – фільтрація крові. Коли рідина надходить у селезінку, орган здійснює «контроль якості» — розпізнає та видаляє старі, деформовані або пошкоджені еритроцити. Протискуючись через лабіринт вузьких проходів, здорові еритроцити повертаються в кровотік.

Ті, хто не пройде тест, будуть розщеплені макрофагами у селезінці. Проте орган завжди працює ощадливо і відновлює зі старих клітин усі корисні компоненти, наприклад, залізо. Потім він зберігає їх у формі феритину і зрештою повертає в кістковий мозок, де виробляється гемоглобін, або печінку, яка, у свою чергу, виробляє білірубін.

Селезінка також є зручним сховищем крові. Судини в ній можуть розширюватися або звужуватись залежно від потреб організму. У розширеному стані орган може утримувати чашку резервної крові. Якщо вам з якоїсь причини потрібна додаткова вода (наприклад, через кровотечу під час травми), ваша селезінка може відреагувати, випустивши її назад в організм.

Селезінка в Аюрведі

Аюрведа розуміє людське тіло як сукупність взаємозалежних систем, які працюють разом у гармонії. Проблеми в одній частині тіла можуть бути наслідком травми іншої частини або порушення потоку енергії по всьому тілу. З погляду Аюрведи селезінка є надзвичайно важливим органом, який відповідає за рівень прани та стан чакр.

Важливо зазначити, що назва «селезінка» входить не тільки сам орган, але і вся травна система та деякі органи системи кровообігу. Зазвичай, коли селезінка працює правильно, система травлення також функціонує правильно. Кров та всі рідини травної системи рухаються плавно, органи не провисають.

Однак при проблемах із селезінкою можуть виникнути такі симптоми, як розлади апетиту та ваги, втома та блідість шкіри. Згідно з традиційною Аюрведе, селезінка віддає перевагу «сухим» умовам, тому наприклад, проживання у вологому кліматі або вживання холодної чи сирої їжі може спричинити її хворобу.

Слабкість селезінки – симптоми

Проблеми, пов`язані з дефіцитом прани для селезінки, помітніші вранці і включають:

 • поганий апетит;
 • небажання їсти холодну, жирну їжу;
 • дискомфорт у черевній порожнині, який краще відчувається при натисканні;
 • розлад шлунка, здуття живота та гази;
 • рідкий стілець;
 • поверхневе дихання;
 • слабкість, у тому числі в кінцівках;
 • втома та апатія;
 • загальна млявість;
 • тривалий головний біль та запаморочення.

Важливим діагностичним елементом згідно з Аюрведою є зовнішній вигляд мови. У людей з ослабленою селезінкою він буде блідим або природним забарвленням, але з тонким білим нальотом. У язика можуть бути опухлі боки і на ньому можуть бути сліди зубів.

Як швидко вилікувати селезінку та зміцнити її

Сьогодні є досить ефективні препарати для імунної системи та лікування селезінки, про які вже говорилося вище. Фахівці також рекомендують самостійно дбати про цей орган та зміцнювати його. Для цього слід регулярно приймати їжу та дуже ретельно її пережовувати. Між прийомами бажано пити теплу кип`ячену воду.

Яка може бути дієта при лікуванні селезінки? Продукти, які зміцнюють та підтримують функцію цього органу, бажано мати на кожній кухні. До них відносять, наприклад:

 • коренеплоди;
 • теплі страви (наприклад, супи);
 • зігрівальні спеції, такі як чорний перець, імбир та кмин.

Чи можна жити без селезінки?

Хоча це дуже корисний орган, але він не є життєво важливим. Іноді його доводиться видаляти хірургічним шляхом. Найчастіше це пов`язано з ураженням органів або тромбоцитопенією. Люди, які страждають на це захворювання, наражаються на ризик небезпечної для життя кровотечі.

Якщо медикаментозне лікування їм не допомагає, селезінку необхідно видалити. Таким чином, пригнічується вироблення антитромбоцитарних антитіл. Інші частини тіла, такі як лімфатичні вузли та печінка, здатні взяти на себе багато функцій селезінки.