Чай з Індії

Фільтр ☰ Сортування:


Індійський чай

Індія - один із світових лідерів із виробництва чаю: в експорті держава поступається лише Китаю. Жителі Індії найчастіше п`ють чорний масала чай з молоком. Чай з Індії поділяється на кілька основних видів залежно від території, де росте сировина. Наприклад, найвідомішими сортами є Ассам, Сілкім, Нілгірі та Дарджилінг – їх п`ють англійці на своїх всесвітньо відомих чайних церемоніях.

Основні різновиди індійського чаю

Індійський чай відрізняється не тільки походженням, а й способом обробки. Вирізняють такі різновиди:

 • листовий;
 • гранульований;
 • порошковий;
 • пресований.

Відмінними якісними та органолептичними властивостями характеризується саме листовий чай. При цьому гранульований варіант теж має своїх цінителій: даний варіант відрізняється більшою терпкістю, швидким заварюванням і доступнішою вартістю. Особливістю пресованого чаю є його компактні розміри, що дуже зручно у транспортуванні: наприклад, ви можете взяти одну "таблетку" та заварити напій у будь-якому місці. Порошковий чай добре відомий кожній людині, оскільки це саме той різновид, який фасується в одноразові пакетики. Купити справжній чай ви можете в інтернет-магазині індійських товарів "Світове Дерево".

Продукти з Індії: найпопулярніші сорти чаю

Потрібно акцентувати увагу на тому, що далеко не весь чорний чай з Індії характеризується приємними смаковими якостями та насиченим ароматом. Сорти, що ростуть на рівнинах, не можна назвати вишуканими, тому напій навряд чи зможе вразити чайного гурмана. До елітних сортів відносяться:

 1. Асам. Назва даного сорту чаю походить від однойменної території, де вперше почали вирощувати чайні кущі. Серед характерних органолептичних властивостей: насиченість та терпкий солодкуватий присмак. Однак потрібно ще відзначити, що чай відрізняється ніжними нотками ментолу, які цілком можна відчути у відтінках післясмаку.
 2. Дарджилінг. Цінність цього сорту полягає в його рідкості: розмір плантацій не настільки вражаючий, як в Ассамі. При цьому особливістю є абсолютно різний смак, який залежить від погодних умов і від того, в який сезон здійснювався збір листя. Переважає квітковий присмак із нотками мускатного горіха.
 3. Нілгірі не настільки популярний, проте має свої характерні особливості: цитрусовий смак і ніжний аромат фруктів.
 4. Сіккім. Експерти називають його "золотою" серединою між Ассамом і Дарджилінгом, оскільки сорт поєднує найкращі якості обох чаїв: солодкуватий смак та нотки мускату. 

Хоча асортименти переважно представлені чорним чаєм, в Індії також виробляють зелений чай і чай для схуднення з унікальним складом.

Аюрведичні чаї без кофеїну залежно від дії на доші

 • Капха Чай. Капха – складова, яка відповідає за стан імунної системи організму. З іншого боку, серед функцій даної доші слід виділити зміцнення фізичної та психічної сфер. Капха уособлює прагнення організму до балансу та гармонії. Чай Капха рекомендується пити людям з дисфункцією травного тракту, астеновегетативним синдромом, цукровим діабетом другого типу та частими простудними захворюваннями, які супроводжуються набряком та запаленням слизової оболонки дихальних шляхів.
 • Пітта Чай. Якщо Капха – доша умиротворення та спокою, то Пітта – гаряча доша. Складова відповідає за гомеостаз, метаболічні процеси та нормальне функціонування органів травного тракту. Якщо говорити про емоції, Пітта контролює основні негативні почуття: ненависть, лють та заздрість. Пітта Чай рекомендується приймати людям, які мають проблеми з ШКТ.
 • Вата Чай. Вата - холодна доша, що контролює всі рухи організму: процес дихання, серцебиття, скорочення гладкої та поперечно смугастої мускулатури, вазоконстрикцію та вазодилятацію. У випадках, коли баланс у цій складовій порушений, виникають проблеми майже у всіх тканинах організму, а людина починає відчувати страх, ставати тривожною та дратівливою. Усунути втому, стрес та тривогу ви можете, купивши індійський чай в Україні.
 • Чай Тулсі. В Індії Тулсі вважається королевою трав (рослина називається "Базилік священний"). Чай тулсі дозволяє швидко та ефективно усунути стрес, відновити імунітет, нормалізує метаболічні процеси..

Купити хороший чай ви можете у інтернет-магазині індійських товарів "Світове Дерево". Дізнатися докладніше про умови оплати та доставки, характеристики та властивості продукції можна у консультанта за номером на сайті.