Трікату

Фільтр ☰ Сортування:


Аюрведичний Трікату Чурна в порошку, таблетках, капсулах, екстракті

Трікату Чурна – це рослинна комбінація, яка використовується в аюрведі для посилення ефектів та підвищення абсорбції аюрведичних ліків. Прийом Трікату сприяє виробленню тепла в організмі, що у свою чергу збільшує секрецію травного соку та жовчних солей.

Інші назви:

  1. Трікату чурнам
  2. Трікату порошок
  3. Катутрая чурна
  4. Кадутрая чурна
  5. Три гострі рослини
  6. Три перця
  7. Трікату чурна

Інгредієнти (склад) Trikatu Churna

До складу Трікату Чурна входять три компоненти в рівній кількості:

  1. Kali mirch (Чорний перець / Piper nigrum)
  2. Pippali (Довгий перець / Piper longum)
  3. Sondh (Імбір лікарський / Zingiber officinale)

Лікарські властивості Трікату Чурна і Хімалаї

Трікату Чурна має наступні лікувальні властивості:

  1. Біопідсилювач (збільшує біодоступність інших ліків)
  2. Хіміозахисні
  3. Антивірусні
  4. Відхаркувальний засіб
  5. Вітрогінний засіб
  6. Стимулятор травлення
  7. Гіпоглікемічні
  8. Спалювач жиру
  9. М`яке болезаспокійливе
  10. Гіполіпідемія
  11. Протиблювотний засіб
  12. Протизапальні

Аюрведичні властивості

Смак – гострий.

Основна якість – легка, суха.

Сила – гарячий.

Віпак – гострий.

Терапевтичний ефект – прабхава, біопідсилювач, сприяє травленню, амапачака (знижує токсини в організмі).

ДОША КАРМА (вплив на темперамент) заспокоює КАПХУ та ВАТУ, і збільшує Пітту.

Терапевтичні показания

Трікату Чурна допомагає в лікуванні низки симптомів та захворювань, таких як:

  1. Ожиріння (зниження ваги)
  2. Біль у тілі, почуття важкості
  3. Високий рівень холестерина
  4. Атеросклероз
  5. Високий кровяний тиск через гіперхолестеринемію
  6. Простуда (насморк)
  7. Кашель з рідкою мокротою
  8. Астма
  9. Запор зі слизовим або липким випорожненням
  10. Втрата апетиту
  11. Розлад шлунку
  12. Гази чи метеоризм
  13. Здуття живота
  14. Синдром роздратованого кишечника
  15. Подагра

Переваги та використання

Трікату Чурна позитивно впливає на роботу шлунка, підвищує вироблення шлункового соку і стимулює травлення. Також покращує функціонування печінки, збільшує кількість солей жовчних кислот, сприяє виведенню жовчі із жовчного міхура. Отже, Трікату допомагає травній системі загалом.

Підвищення біодоступності поживних речовин та ліків

Трікату містить піперин, який є чудовим фітохімічним біопідсилювачем. Він у свою чергу сприяє біодоступності поживних речовин та ліків. Проте Трікату Чурна може мати синергетичного ефекту коїться з іншими препаратами, але підвищує їх абсорбцію у кровотоку. Це корисно для препаратів, які погано засвоюються.

Є три основні причини, чому практично всі аюрведичні ліки містять порошок Трікату:

  1. Біопідсилення ліків
  2. Корекція травлення
  3. Зниження утворення ами (токсинів, що виділяються неперетравленою їжею).

Також Трікату покращує дію препаратів на мінеральній основі.

Ожиріння (втрата ваги)

У багатьох джерелах, Трікату, помилково, описують як засіб для придушення апетиту, але теоретично та клінічно це твердження є невірним. Все ж таки він допомагає в зниженні ваги, оскільки впливає на причину ожиріння.

Згідно з аюрведою, існує сім основних тканин (дхату) і жирова тканина (меда) є однією з них. Кожна дхату відіграє важливу роль у формуванні інших дхату. Кров (ракту) бере участь у накопиченні жиру, оскільки концентрація жирних кислот у крові збільшується після їжі. Інсулін, який виробляється підшлунковою залозою, стимулює поглинання жирних кислот у різних клітинах організму, включаючи жирові, м`язові та клітини печінки.

В аюрведе цей процес здійснюється під дією бхутагані, що допомагає у метаболічних перетвореннях. Після цього настає дві стадії метаболізму: перше – використання жирів, а друге – накопичення жиру в організмі.

В основному організм повинен використовувати жирні кислоти і не накопичувати жиру більше, ніж потрібно організму. Накопичення великої кількості жиру в аюрведе прийнято вважати помилкою метаболічної трансформації.

Поліненасичені жирні кислоти, включаючи лінолеву та альфа-ліноленову кислоти, беруть участь у формуванні кісток та зниженні реабсорбції кісткових мінералів.

Трікату Чурна, по-перше, покращує метаболічні перетворення та запобігає накопиченню жирів. А по-друге, спалює накопичені жири, виправляючи жировий обмін в організмі.

Спочатку пацієнти повідомляли про збільшення апетиту після вживання Трікату Чурна, але в таких ситуаціях не слід їсти шкідливу їжу. Потрібно їсти продукти з низьким глікемічним індексом, в основному фрукти та овочі, кілька разів на день, щоб знизити потяг до їжі. Через кілька днів відчувається різниця та легкість у тілі, зменшується апетит, оскільки тіло пристосовується до Трікату. Деякі експерти назвали це помилковим підвищенням апетиту через збільшення кількості метаболічного порошку в організмі, який фактично допомагає спалювати жири.

Болі в тілі з почуттям тяжкості

Багато пацієнтів повідомляють про болі в тілі з почуттям тяжкості, що зазвичай виникає взимку. Порошок Трікату підвищує тепло в тілі та зменшує біль, тяжкість, втому, занепокоєння тощо.

Високий рівень холестерину
Трікату Чурна є ефективним засобом зниження рівня холестерину, посилює синтез жовчної кислоти з холестерину в печінці. При цьому не блокує вироблення холестерину як інші препарати, а допомагає правильно використовувати його в організмі.

Застуда (гостра фаза під час нежиті)
Завдяки своїм противірусним властивостям, Трікату Чурна використовують разом із медом для зменшення нежиті та чхання. Препарат ефективно знімає закладеність носа та усуває ломоту в тілі. Однак Трікату не підходить при запаленні горла або сухому кашлі через дратівливість горла. Під час спостереження за пацієнтами було помічено, що препарат корисний у перші 2 дні застуди. Після цього корисніший базилік (Тулсі).

Астма (застій у грудях через мокротиння)

Всі три рослини, які входять до складу Трікату, мають бронхорозширювальну дію, яка знижує вироблення мокротиння і накопичення в грудях. Як правило, Трікату використовують разом з Девясилом кистевидним (Inula racemosa) наступним чином:

Дозування ліків (двічі на день):

  1. Трікату порошок 250 мг
  2. Пушкармул (Девесіл кистевидний / Inula racemosa) 500 мг
  3. Мед 1 ч. л.

Синдром подразненого кишечника (СРК)

Сучасна наука поки що не знає точної причини синдрому роздратованого кишечника. В Аюрведі вважається, що це відбувається через порушення роботи кишкового вогню, який впливає на всі органи травлення. Як результат, деякі тригери викликають скорочення м`язів кишечника, що призводить до метеоризму, газів, судом, здуття живота та діареї.

Трікату Чурна допомагає пацієнтам при діареї, здутті, судомах чи газах. При рідкому випорожненні рекомендується застосовувати порошок Трікату. Він нормалізує травний вогонь та усуває практично всі симптоми СРК.

Примітка: Трікату Чурна не слід використовувати, коли у пацієнта спостерігаються деякі протилежні симптоми, такі як тверде випорожнення та сухе випорожнення або запор з твердим випорожненням. Сам по собі Трікату має сушить і зігріває дією на тіло, тому в такому випадку він не підійде. Для досягнення найкращих результатів пацієнту можуть знадобитися деякі інші ліки, включаючи Кутаджаді, Кутаджан Вати і т.д.

Подагра

При подагрі пацієнти відчувають біль двох типів. Деякі відчувають біль, мають почервоніння та відчувають тепло у уражених суглобах. У таких випадках Трікату не помічник.

Трікату Чурна допомагає в лікуванні подагри при наступних симптомах:

  1. почуття тяжкості в тілі
  2. втома
  3. неприємне відчуття при пробудженні вранці
  4. тугорухливість суглобів
  5. лінь

Усі представлені симптоми пов`язані з подагрою та з домінуванням Капхі доші. У свою чергу, Тріката зменшує їх та полегшує біль.

Нудота, блювання та втрата апетиту при вагітності

Трікату Чурна чудово допомагає при симптомах вагітності: підвищує апетит, зменшує почуття нудоти. Приймати необхідно дозувати від 125 до 250 мг двічі на день, але тільки якщо немає відчуття печіння або кислотної диспепсії.

Дозування

Дозування Трікату Чурна від 125 до 500 мг двічі на день. Якщо дозування збільшується з одного грама на день, то може спричинити печію або підвищення кислотності. Тому вважається, що максимальне дозування порошку Трікату становить 1000 мг на добу.

Найкращий ад`ювант:

  1. чистий мед
  2. тепла вода
  3. відвар Пунарнави або Пунарнаваришти

Увага

Трікату Чурна у складі містить рослини та спеції, які використовуються у повсякденній кухні, але їх надмірне споживання може викликати деякі небажані ефекти. При дозуванні менше 1 г на добу вважається безпечним.

Побічні ефекти

Найчастіші побічні ефекти Трікату – це печія та підвищена кислотність. Перевищення дозування може спричинити такі побічні ефекти:

  1. Гарячий післясмак
  2. Печія
  3. Печіння у горлі
  4. Відчуття тепла в тілі
  5. Виразка у роті (рідко)
  6. Пітливість (рідко)
  7. Почервоніння в очах або відчуття печіння в очах (дуже рідко)

Вагітність та годування груддю

Порошок Трікату корисний при вагітності, а також при лактації. Трікату Чурна безпечно приймати при дозуванні 500 мг на добу для вагітних та 1000 мг на добу під час годування груддю. Вища доза може спричинити викидень, кров`яні виділення або кровотечу.

Протипоказання

  1. Кислотна диспепсія
  2. Печія
  3. Печіння в будь-якій частині тіла, наприклад, у горлі, животі, ступнях чи руках
  4. Блювота з кислим присмаком
  5. Червоні очі
  6. Шкірні захворювання з почуттям печіння
  7. Запор із сухим та твердим стільцем або кровоточивий стілець
  8. Порушення згортання крові
  9. Вагітність із високим ризиком
  10. Загроза переривання вагітності

Тріфалу та Трікату можна приймати разом. Ця комбінація найчастіше зустрічається у багатьох аюрведичних формулах. Інгредієнти Трікату збільшують біодоступність ліків, а компоненти Трифалу допомагають виводити токсини з організму. У багатьох аюрведичних препаратах містяться ці шість інгредієнтів разом, що збільшує ефективність та безпеку ліків.

Якщо Трікату викликає відчуття печіння, слід припинити прийом кілька днів і призначити лікування печіння, печії і гастриту. Після цього Трікату можна знову почати приймати, але вже в дозі близько 125 мг двічі на день. І збільшувати її слід поступово.