Ашваганда (Вітанія снодійна)

Фільтр ☰ Сортування:


Індійська Ашваганда в таблетках, капсулах, екстракті, порошку

Ашваганда (Вітанія снодійна / Withania somnifera) допомагає покращити імунну систему, є потужним адаптогеном та афродизіаком. Її використовують при імпотенції, раку, викиднях, проблемах матки, безплідності, астмі, анемії, також вона допомагає при артриті, остеоартриті, подагрі та ревматоїдному артриті. Ашваганда ще й корисна для лікування тривоги, стресу, депресії, синдрому дефіциту уваги та гіперактивності, діабету, підвищеного холестерину, безплідності, синдрому Паркінсона, фіброміалгії та багатьох інших захворювань.

Ашваганда, також відома як індійський женьшень, з давніх-давен використовується в аюрведичній практиці, як важливий компонент у лікуванні низки захворювань. В Аюрведі Ашваганда - це Расаяна, потужний засіб для омолоджування. Вважається, що вона збільшує життєздатність та довголіття. Крім цього, ще й покращує пам`ять, зберігає розумові функції, підвищує інтелект і захищає мозок від дегенерації та недоумства. Завдяки своїм протизапальним властивостям Ашваганда широко використовується при запальних захворюваннях.

Слово Ашваганда можна перекласти як "пах коня". Таку назву рослина отримала через те, що її коріння має схожий запах. Також вважається, що вживання Ашваганди розвиває та покращує життєздатність, рівень енергії та силу, як у коня

Ботанічна назва індійського женьшеню

Наукова назва Ашваганди (Вітанія снодійна / Withania somnifera). У перекладі з латині Somnifera означає "викликати сон".

Лікарські частини Ашваганди

Як правило, в аюрведичній медицині використовують коріння як афродизіак і з метою омолодження. Листя, насіння і квіти Ашваганди також мають лікувальні властивості.

Коріння та екстракт Ашваганди

Корені Ашваганди високо цінуються за свої лікувальні властивості. Їх використовують як афродизик, в`яжучий, сечогінний, глистогінний та стимулюючий засіб. Також застосовують для лікування лейкодермії, нервових розладів, запорів та зоба. Паста з кореня Ашваганди корисна при хворобливих пухлинах та виразках.

Фітохімія (активні компоненти)

Різні частини рослини Ашваганди містять безліч корисних здоров`ю речовин.

У коренях присутні ефірні олії, амінокислоти, алкалоїди та крохмаль. Листя та плоди Ашваганди насичені флавоноїдами та танінами. Ці флавоноїди мають антиоксидантну та протизапальну дію. Також борються з вільними радикалами, окислювальним стресом та запаленнями. Кожна частина Ашваганди містить різні амінокислоти, такі як: триптофан, гліцин, тирозин, аланін, цистин, пролайн, валін, аспарагінова кислота, глутамінова кислота.

Поживні речовини трави Ашваганди

Ашваганда – це багате джерело різних мінералів, таких як фосфор, кальцій, калій та магній. Також містить марганець, залізо, цинк та мідь.

Ашваганду вирощують, культивують у різних регіонах та вважається, що посушливі кліматичні умови сприяють максимальному насиченню рослини. Таким чином, можна стверджувати, що довкілля та географічні особливості впливають на склад Ашваганди.

  1. Афродізіак
  2. Расаяна (омолоджування)
  3. Протизапальне
  4. Болезаспокійливе, заспокійливе
  5. Антистресор
  6. Імуномодулюючі
  7. Адаптоген
  8. Антиоксидант
  9. Антиартритне
  10. Вітрогенний засіб
  11. Тонізуючий засіб для матки (корисно при захворюваннях матки, ендометріозі та болях у матці, зміцнює матку)
  12. Кардіозахисне
  13. Зміцнююче
  14. Антидіабетична
  15. Анти-ульцерогенне
  16. Протиракове
  17. Антигіпертензивний засіб
  18. Антиастматичний засіб
  19. Гематогенне
  20. Нервово-седативний засіб
  21. Снодійне
  22. Сечогінний засіб (насіння)
  23. Глистогінний засіб (листя)
  24. Анаболічний ефект

Аюрведичні властивості Ашвагандха

Лікувальний ефект: омолоджування та тонізування

Користь для всіх органів, особливо мозку, серця, м`язів, кісток, суглобів, матки, яєчників, яєчок, щитовидної залози, надниркових залоз.

Вплив на розум: заспокоює розум.

Терапевтичні показання Ашваганди для чоловіків та жінок

Ашваганда має потужні лікувальні властивості, тому її часто прописують аюрведичні лікарі. Вона використовується як тонізуючий засіб, підсилювач енергії, для підвищення бадьорості та сили, особливо після хвороби.

Показання для застосування:

Психологічні захворювання

  1. Занепокоєння
  2. Депресія
  3. Стрес
  4. Психічні збудження
  5. Дратівливість
  6. Лікування наркозалежності та період реабілітації (як підтримуюча терапія)
  7. Емоційна травма
  8. Сум і сонливість
  9. СДВГ (синдром дефіциту уваги та гіперактивність)
  10. Маніакально-депресивний психоз
  11. Узагальнений тривожний розлад
  12. Посттравматичний стресовий розлад
  13. Соціальний тривожний розлад
  14. Нервова анорексія
  15. Безсоння
  16. Шизофренія (як підтримуюча терапія)

Неврологічні захворювання

  1. Хронічний головний біль
  2. Мігрень
  3. Деменція
  4. Хвороба Альцгеймера
  5. Запаморочення
  6. Хвороба Паркінсона (як підтримуюча терапія)
  7. Втрата пам`яті
  8. Атрофія головного мозку
  9. Судоми
  10. Епілепсія
  11. Ністагм (мимовільний рух очного яблука) разом із Раджат Бхасмою
  12. Амнезія
  13. Маячний стан
  14. Порушення навчання у дітей

Захворювання м`язів, суглобів та кісток

Ашаваганда зменшує запалення та набряк суглобів. Відомо також, що вона корисна зниження щільності кісток разом із рослинами арджуна і хаджод.

  1. Остеоартроз
  2. Ревматоїдний артрит
  3. Подагра
  4. Заморожене плече
  5. Шийний спондильоз
  6. Поперековий спондильоз
  7. Ішіас (біль у сідничному нерві)
  8. Остеопороз або зниження щільності кісток
  9. М`язовий біль
  10. Фіброміалгія

Захворювання чоловічої статевої системи

  1. Чоловіче безпліддя
  2. Безсилля
  3. еректильна дисфункція
  4. Олігоспермія
  5. Втрата лібідо

Захворювання жіночої репродуктивної системи

  1. Ослаблення матки
  2. Викидні, що повторюються
  3. Белі
  4. Недорозвинені жіночі органи
  5. Втрата лібідо
  6. Післяпологова депресія
  7. Жіноча безплідність

Переваги ліків Ашваганди та види використання

Понад 6 тисяч років Ашваганда використовується у традиційній індійській медицині. Вона є найпопулярнішою серед усіх аюрведичних трав «Расаян». Порошок Ашваганди (Чурна) зазвичай вживають, змішуючи з топленим маслом, молоком, водою чи медом.

Дослідження показали, що Ашваганда благотворно впливає різні системи організму. Вона сприяє здоровій роботі репродуктивної системи. Також покращує пам`ять, пізнавальні здібності, підвищує функціонування нервової системи та роботу мозку. Крім цього, Ашваганда відіграє важливу роль у лікуванні цукрового діабету, захворювань печінки, серцево-судинної системи, гіпертонії, раку, виразки шлунка та артриту.

Ашваганда як тонік

Ашваганда (у вигляді чурни або порошку) корисна в нижчій дозі 5000 мг для підвищення імунної системи та запобігання захворюванням. Ще вона допомагає знімати стрес, підвищує фізичну витривалість та покращує загальний стан здоров`я.

Для тонізуючих та лікувальних цілей Ашваганди (чурна) 5000 мг слід приймати з молоком протягом усього життя. В Індії та на Шрі-Ланці стародавні аюрведичні лікарі використовували цю рослину у своїх сім`ях понад 3000 років.

Серцеві захворювання

Ашваганда – це популярний тонізуючий засіб, який використовується при лікуванні захворювань серця. Окислювальний стрес та підвищене навантаження вільних радикалів збільшують тиск на серце. І як результат, знижує функціонування та погіршує стан серця. Ашваганда має антиоксидантні властивості, завдяки яким захищає серце, борючись із вільними радикалами і зменшуючи окислювальний стрес. Додатково вона пригнічує розкладання ліпідів. Дослідження показало, що лікування Ашвагандою покращує загальний стан у пацієнтів із серцевими захворюваннями за рахунок збільшення частоти серцевих скорочень та розслаблень.

Ашваганда підвищує енергію та працездатність серця, також пригнічує маркери запалення, захищаючи його від ушкоджень. Крім того, Ашваганда за своєю структурою аналогічна дигоксину, лікам, які використовують у лікуванні серцевих захворювань.

Стрес – це одна з основних причин виникнення серцевих захворювань. І як показали дослідження, Ашваганда знижує загальний рівень стресу, чим покращує стан серця, підвищує його вагу та збільшує тривалість скорочень.

В Аюрведі Ашваганда використовується разом із Арджуною. Це поєднання корисне для серцево-хворих пацієнтів, які страждають на слабкість і виснаження.

Гіпертонія (високий кров`яний тиск)

У 2012 році було опубліковано цікаве дослідження, де оцінювався вплив порошку кореня Ашваганди на гіпертоніків. Для лікування пацієнтів змішували 2 г порошку разом із водою чи молоком. Повідомлялося, що порошок кореня Ашваганди з молоком чинив більшу захисну дію при високому кров`яному тиску, ніж при змішуванні з водою. Також вході дослідження, було виявлено взаємозв`язок між стресом та кров`яним тиском. Ашваганда знижує кров`яний тиск, викликаючи заспокійливий ефект та зменшує рівень стресу. Отже, Ашваганда може використовуватися при лікуванні гіпертонії як доповнення до звичайних препаратів або як природна альтернатива.

В Аюрведі Ашваганду зазвичай застосовують при високих кров`яних тисках в наступній комбінації:

  • порошок Ашваганди 2000 мг
  • порошок Арджуни 1000 мг
  • Джатамансі (Нард індійський) 500 мг
  • Мукта Пішті 125 мг
  • Абхрак Бхасма 60 мг
  • порошок Сарпагандха 50 мг

При передгіпертонічній та легких формах гіпертонії порошок Сарпаганди не потрібний. Ця комбінація Ашваганди дуже ефективна при помірній гіпертензії. При тяжкій гіпертензії або гіпертонії 4 стадії доза порошку Сарпаганди повинна бути збільшена до 250 мг двічі на день у цій комбінації.

Приймати необхідно двічі на день із молоком.

Стрес, тривога та депресія

Крім безлічі позитивних властивостей, Ашваганда відома як заспокійливий та антистресовий засіб. Ця адаптогенна рослина підвищує здатність організму боротися з негативними наслідками від стресу та відновлює його фізіологічне функціонування. Ця рослина також знижує рівень гормону стресу та покращує загальну якість життя.

Багато досліджень показали позитивний вплив Ашваганди зниження стресу. У випробуванні брали участь 64 здорові людини і 32 з них отримували Ашваганду протягом 60 днів. Наприкінці лікування було виявлено, що в цих 32-х рівень гормону стресу "кортизол" значно зменшився. Також знизилися ознаки тривожності, депресії та безсоння. Крім цього, не було виявлено жодних шкідливих чи токсичних ефектів після вживання Ашваганди.

Наступні комбінації з Ашвагандою дуже ефективні при психічному стресі, тривожних розладах та депресії:

  • порошок Ашваганди 1000 мг
  • порошок Брахмі 1000 мг
  • Готу Кола 1000 мг
  • Джатамансі (Нард індійський) 500 мг

Приймати двічі на день, запиваючи водою.

Молоко також є добрим допоміжним засобом при розумовій втомі. У такому разі дозу Ашваганди слід збільшити до 2000 мг двічі на день.

Хвороба Альцгеймера

Опубліковане 2012 року дослідження на щурах показало, що екстракт кореня Ашваганди корисний при лікуванні хвороби Альцгеймера. Було помічено, що вона покращує пам`ять, сприяє зростанню клітин мозку та усуває поведінкові розлади. Алкалоїди, присутні в Ашваганді, збільшують кліренс токсичного амілоїду (фрагменти білка, які відкладаються в мозку та впливають на пізнання) та запобігають подальшому пошкодженню. Таким чином, корінь Ашваганди - це їжа для мозку, що покращує пам`ять, пізнання, концентрацію та загальну якість життя.

М`язова слабкість

Виявлено, що Ашваганда відіграє у зміцненні м`язів. Протягом 30 днів пацієнти отримували капсули Ашваганди, як результат відсоток вмісту жиру в організмі знизився, а м`язова маса збільшилася. Таким чином, можна стверджувати, що Ашваганда корисна для людей похилого віку з меншою м`язовою силою.

Артрит

Артрит – це хворобливе запальне захворювання суглобів. Дослідження показали, що Ашваганда відіграє протиартритну роль, знімає запалення та збільшує кількість протизапальних маркерів. Також вона покращує антиоксидантні властивості та запобігає виробленню активних форм кисню. Лікування за допомогою Ашваганди допомагає при симптомах артриту, таких як набряк, почервоніння, болючість та підвищує загальну гнучкість суглобів.

Наступні комбінації Ашваганди використовуються в аюрведі відповідно до різних типів артриту.

Остеоартроз

Кількість трав:

  • порошок Ашваганди 2 г
  • Солодка гола 1 г
  • Гокшура 1 г
  • Нагармоту 250 мг
  • Трікату 300 мг

Приймати двічі на день із молоком для худих людей та з водою для повних.

Ревматоїдний артрит

Кількість трав:

  • порошок Ашваганди 2 г
  • Пунарнава 1 г
  • Гілою/Гудучі 1 г
  • Нагармоту 500 мг
  • Трікату 300 мг

Приймати двічі на день із теплою водою.

Остеопороз

Аюрведичні лікарі використовують порошок Ашваганди для покращення міцності кісток при остеопорозі. Дослідження також довело, що Ашваганда покращує кальцифікацію кісток. Вітаноліди в Ашваганді мають потенційну антиостеопоротичну активність.

Наступна комбінація Ашваганди є корисною при остеопорозі.

Дозування трав:

  • порошок Ашваганди 2 г
  • Арджуна 1 г
  • порошок Хаджота 1 г

Приймати двічі на день із молоком

При лікуванні остеопорозу можуть додатково знадобитися інші добавки, наприклад, кальцій. В арведичній медицині хороші природні сполуки кальцію – це Годанті Бхасма (кальціонований гіпс, оброблений рослинами), Правал Пішті (кораловий кальцій), Мукта Пішті (перловий кальцій) та Мукта Шукті Пішті (кальцій із перлинних раковин). Ці натуральні добавки можна використовуватиме збільшення мінеральної щільності кісток.

Цукровий діабет

Дослідження показали, що коріння та листя Ашваганди відіграють важливу роль у зниженні високого рівня глюкози в крові. Що робить їх корисними для лікування цукрового діабету 2 типу. Ашваганда поповнює запаси глікогену в печінці та пригнічує викид надлишкової глюкози у кров.

Наукові дослідження показали, що вільні радикали та окислювальний стрес викликають ушкодження та смерть бета-клітин, основних виробників інсуліну. Ці фактори знижують вироблення інсуліну, що ще більше підвищує рівень глюкози. У людей із цукровим діабетом здатність інсуліну стимулювати засвоєння глюкози знижується.

Було виявлено, що лікування Ашвагандою покращує чутливість до інсуліну та знижує інсулінорезистентність. Це додатково підвищує засвоєння глюкози печінкою, що зменшує кількість глюкози, яка потрапляє у кров.

Рак

Одне з досліджень показало, що екстракт Ашваганди пригнічує людські ракові клітини легень, грудей та товстої кишки. Такі протиракові властивості були аналогічні до властивостей препарату для хіміотерапії раку «Доксорубіцин». Далі було виявлено, що Сандаферин А, з`єднання, що є присутнім в Ашваганді, було більш ефективним у придушенні росту клітин раку товстої кишки та грудей у порівнянні з Доксорубіцином. Також Ашваганда має протипухлинну активність та імуностимулюючі властивості.

На додаток до цього Ашваганда запобігає росту, розмноженню та поширенню ракових клітин на інші частини тіла. Крім цього вона забезпечує захист від активних форм кисню, які є головною причиною розвитку раку. Антиоксидантні властивості Ашваганди допомагають боротися з вільними радикалами, нейтралізує їх та захищає організм від окислювального стресу.

Листя Ашваганди контролює популяцію ракових клітин у організмі. Вони містять багато корисних елементів, які контролюють поширення раку інші органи. Також листя ефективне при лікуванні раку грудей. Ашваганда - це імуномодулятор, антиоксидант, антистресор і має анаболічний ефект. Вона знімає втому, підвищує захисні функції організму, допомагає у профілактиці та лікуванні раку.

Захворювання печінки

Надмірне вживання алкоголю та деяких токсичних препаратів може спричинити пошкодження печінки та порушення її функціонування. Токсичні речовини викликають вироблення активних форм кисню, які руйнують клітини печінки. Якщо не лікувати, це може призвести до некрозу (відмирання тканин). Дослідження показали, що екстракт кореня Ашваганди недорогий, доступний і відносно безпечний для лікування. Він запобігає пошкодженню печінки, відновлює структуру клітин та знижує рівень ферментів печінки в крові. Лікування за допомогою Ашваганди підвищує кількість антиоксидантних ферментів, таких як каталаза, супероксиддисмутаза та відновлений глутатіон.

Пептичні виразки

Основна причина виразки – це інфекція Хеліко бактер Пілори або дисбаланс між причинними та захисними факторами. Деякі ліки, такі як аспірин, надмірне вживання алкоголю та куріння збільшують вироблення шлункової кислоти та призводять до утворення виразки шлунка.

Дослідження показали, що коріння Ашваганди зменшує кількість виразок шлунка та їх частоту збільшення. Завдяки вмісту флавоноїдів та антиоксидантів, Ашваганда має протияльцерогенну властивість.

Окислювальний стрес та надлишок вільних радикалів є основною причиною розвитку виразки шлунка. Гастрозахисні властивості викликані наявністю антиоксидантів та флавоноїдів у коренях Ашваганди.

Інфекції

Після низки досліджень, вчені дійшли висновку, що коріння і листя Ашваганди мають антибактеріальну дію проти Сальмонели. Лікування Ашвагандою знизило бактеріальне навантаження у різних життєво важливих органах та підвищило тривалість життя. Коріння, стебла, плоди і листя Ашваганди мають сильну антимікробну дію щодо таких бактерій як, Кишкова паличка, Синьогнійна паличка та Протей Мірабіліс. Ще вони захищають від трьох видів грибів, а саме Аспергіл чорний, Жовтий пліснявий гриб та Кандіда Білея.

Також дослідження показали, що Ашваганда насичена антоціанами. Антоціани – це відфлавоноїдів, які борються з окислювальним стресом, вільними радикалами та захищають від шкідливого впливу бактерій. Було помічено, що фенольні сполуки, антоціани та аскорбінова кислота, що містяться в Ашваганді, перешкоджають дії патогену та руйнують його. Також вони пригнічують зростання та розмноження Сальмонели, що викликає захворювання травлення та черевний тиф. Завдяки антимікробній дії Ашваганда вже багато років використовується в лікуванні діареї та інших шлунково-кишкових розладів.

Фізична слабкість

Ашваганда має зміцнюючу властивість, допомагає знизити фізичну слабкість і слабкість після хронічних захворювань. Наступні комбінації Ашваганди ефективні при лікуванні фізичної слабкості та підвищенні витривалості:

Кількість трав

  • Порошок Ашваганди 2 г
  • Трикату 125 мг
  • Приймати двічі на день із молоком.

Чоловіче безпліддя і використання Ашваганду для потенції

Капсули Ашваганда для потенції Часта причина чоловічої безплідності - олігоспермія. Вітаніяснотворна разом з іншими рослинами покращує загальну кількість та якість сперматозоїдів. Наступна комбінація Ашваганди чурна допомагає при чоловічій безплідності:

Кількість трав

  • Порошок Ашваганди 2 г
  • Відаріканд 1000 мг
  • Шатаварі 500 мг
  • Яштімадху 500 мг
  • Трікату 125 мг

Приймати двічі на день із молоком

Жіноча безплідність

У традиційній медицині Ашваганда використовується при лікуванні жіночої безплідності з невідомих причин. У такому випадку аюрведичні лікарі вважають, що необхідно підтримувати оптимальне здоров`я матки, яєчників та всіх репродуктивних органів жінки. Ашваганда відіграє важливу роль у забезпеченні сили та підтримці оптимального здоров`я органів.

Для лікування та підтримки репродуктивної системи Ашваганду рекомендується приймати після менструації, коли ложе ендометрії починає розростатися (тобто з 5-го дня менструального циклу). Також вона корисна для підтримки необхідного накопичення капхи в матці, стимуляції правильного дозрівання яйцеклітин у фолікули та для зміцнення матки.

Ашваганду слід запивати молоком.

Як використовувати ашваганду при жіночому безплідді

Візьміть 10 г порошку Ашваганди і зваріть у молоці, після чого додайте цукор. Суміш не слід фільтрувати, щоб викинути Ашваганду. Її необхідно приймати натще вранці і до 15 днів після припинення менструального циклу.

В якості альтернативи можна приймати 2 г порошку Ашваганди двічі на день з молоком. Також можна приймати капсули екстракту Вітанії снодійної / Withania somnifera (500 мг экстракта Ашваганды).

Порушення менструального циклу

Ашваганда Чурна використовується при нерегулярному менструальному циклі, спричиненому загостренням вати. Корисно її приймати під час менструації за наявності наступних симптомів:

  • Якщо менструальні виділення темного кольору та пінисті
  • При Вата дисбалансі (колючого, спазмічного або гострого болю)болівнизу живота
  • Біль у спині зі схожими за характером з Вата болями або з ригідністю
  • Занепокоєння
  • Нервовість
  • Страх
  • Втома чи виснаження

Не рекомендується приймати Ашваганду під час менструації, якщо немає таких симптомів загострення Вати і є якісь із наступних симптомів загострення Пітти:

  • Біль із відчуттям печіння
  • Почуття дратівливості та гніву
  • Менструація з рясним перебігом, м`ясистим або неприємним запахом
  • Відчуття тепла у всьому тілі
  • Нудота чи блювання з загостренням Пітти
  • Акне
  • Болючість грудей
  • Підвищення температури тіла

У таких випадках корисніші Яштимадху разом з Амлою та Правал Пішті.

Примітка: можна приймати низькі дози Ашваганди (менше 1 г на день) при дисбалансах Пітти, щоб упоратися з тривогою та стресом. У таких дозах вона є безпечною. Для зниження ефекту її можна запивати молоком. Але все ж таки не при всій симптоматиці рекомендується приймати Ашваганду.

Дефіцит харчування та слабкість у дітей

Маразм і квашіоркор виникають у дітей через дефіцит енергії, вуглеводів та білка. Однак зміна дієти та забезпечення достатнього харчування дітей під час цих захворювань є важливою частиною лікування. Разом із дієтичними обмеженнями в холістичній медицині використовується Ашваганда.

Іноді дитина стає слабкою після тривалого нездужання та від хронічних недуг, у цих випадках слід використовувати наступний метод.

Як приймати Ашвагандху для дітей, рецепт:

  • Візьміть півсклянки води та півсклянки молока.
  • Змішати воду та молоко, а потім нагріти на вогні.
  • Візьміть 1 г порошку Ашваганди та додайте його в суміш.
  • Варіть до тих пір, поки кількість не зменшиться о пів на половину, тобто залишиться тільки молоко.
  • Охолодіть суміш і додайте до неї цукор.

Як приймати Ашвагандху: приймати потрібно один раз на день.
Цей рецепт Ашваганди допомагає боротися із симптомами слабкості, нестачі харчування та хронічних захворювань у дітей.

Дозування Ашваганди

Дозування Ашваганди варіюється від 250 мг до 6 г залежно від стану здоров`я та вікової групи. Її максимальне дозування становить 12 г на добу.

Ашваганда Чурна (порошок) дозування:
Еталонне дозування Ашваганда Чурна виглядає так:

  • Немовлята (до 1 року) 250 мг
  • Діти (від року до 3 років) 500 мг
  • Діти (від 4 до 10 років) 750 мг
  • Діти (старше 10 років) 1000 мг
  • Дорослі 3000 мг
  • Вагітні 2000 мг
  • Геріатричний (літній вік) 2000 мг

Максимально можливе дозування 12 г на день (у розділених дозах)
Приймати двічі на день з молоком, будь-коли, краще за 60 хвилин до їди або через 2 години після їди.

Дозування екстракту Ашваганди

Еталонне дозування екстракту Ашваганди:

  • Немовлята (до 1 року) 25 мг
  • Діти (від року до 3 років) 50 мг
  • Діти (від 4 до 10 років) 75 мг
  • Діти (старше 10 років) 100 мг
  • Дорослі 300 мг
  • Вагітні 200 мг
  • Геріатричний (літній вік) 200 мг
  • Максимально можливе дозування 1200 мг на добу (у розділених дозах)

Приймати двічі на день з молоком, будь-коли, краще за 60 хвилин до їди або через 2 години після їди.

Профіль безпеки

Дослідження для оцінки рівня безпеки Ашваганди (Вітанії снодійної / Withania somnifera) проводилося в 2012 році. 18 молодих та здорових суб`єктів отримували капсули Ашваганди протягом 30 днів, і дозування підвищувалося кожні 10 днів (750 мг, 1000 мг та 1250 мг). Результати показали, що після місяця застосування жодних симптомів чи відхилень не було виявлено. Крім того, не було помічено клінічних значних змін артеріального тиску, температури та пульсу. Також гематологічні показники, функціональні тести печінки та глюкози у крові залишилися в нормі. Таким чином, можна стверджувати, що капсули Ашваганди безпечні у використанні і не шкідливо впливають на загальний стан здоров`я. До 4 г Ашваганди вважається безпечними та нетоксичними для людини.

Побічні ефекти Ашваганди

Тим не менш, Ашваганда в більшості випадків безпечна, але в деяких людей можуть виявлятися рідкісні та легкі побічні ефекти. Зазвичай вони виникають при прийомі великих доз Ашваганди (тобто більше 10 г на день). Великі дози Ашваганди можуть викликати такі побічні ефекти:

  • Розлад шлунку
  • Пухкий стілець
  • Чоловічі груди або гінекомастія - у рідкісних випадках, але можуть виникнути через прийом великих доз (більше 10 г) протягом декількох місяців (більше 6 місяців).

Вітанія снодійна у природній формі (Ашваганда Чурна, порошок чи відвар) безпечніша, ніж екстракт Ашваганди, отриманий сучасними методами. Однак водний екстракт, приготовлений традиційним способом, шляхом кип`ятіння води з порошком Ашваганди, ймовірно, безпечніший.

Ашваганда при вагітності

Безпека різних трав під час вагітності ставилася під сумнів. У дослідженні, опублікованому в 2015 році, було виявлено, що екстракт Ашваганди не завдає шкоди матері та плоду під час вагітності. У щурів, що вживають до 2000 мг екстракту Вітанії снодійної, не спостерігалося жодних доказів токсичного впливу. Відсутні патологічні та поведінкові зміни, зниження маси тіла, вад розвитку скелета та м`яких тканин. І як наслідок, можна стверджувати, що Ашваганду безпечно вживати вагітним. Проте потрібні випробування на людях, щоб оцінити її вплив на людей.