Препарати для нервової системи

Фільтр ☰ Сортування:


Аюрведичні препарати для головного мозку і нервової системи

Постійні стресові ситуації, нераціональне харчування, порушення режиму сну, переживання та шкідливі звички – всі ці фактори в сукупності призводять до дестабілізації нервової системи. Як результат, людина почувається млявою і нездатною виконувати будь-яку повсякденну роботу, порушується сон аж до безсоння, починають дратувати найменші невідповідності встановленим самим собою нормам. Препарати для лікування нервової системи допомагають повернути гармонію та баланс у життя: більшість лікарських засобів не викликають блискавичний ефект – врівноважування функціонування всіх систем організму відбувається через якийсь час.

Аюрведичні препарати та вітаміни для мозку

Серед симптомів дестабілізації функціонування нервової системи слід виділити:

 • підвищена стомлюваність та зниження працездатності;
 • емоційна лабільність: різкі зміни настрою;
 • дрібноамплітудний тремор кінцівок або всього тіла;
 • кошмарні сновидіння, часті пробудження або безсоння.

Якщо ви відзначили такі ознаки, рекомендується звернутися до фахівця аюрведи, який допоможе підібрати найбільш вдалий препарат для лікування нервової системи без рецепта. Не варто займатися самолікуванням, оскільки призначення лікарських засобів безпосередньо залежить від скарг та особливостей організму пацієнта. Інакше ніякого ефекту не буде навіть після повного курсу лікування. Найкращі аюрведичні препарати для мозку здатні допомогти навіть у найскладніших ситуаціях за умови їх правильного підбору та прийому.

Аюрведичні капсули, порошки та таблетки для покращення пам`яті

Аюрведичні ліки для пам`яті допомогають вирішити чи полегшити проблеми з пам`яттю - один із найпоширеніших симптомів органічної або функціональної патології головного мозку. Згідно зі статистикою, приблизно 33% людей на нашій планеті скаржилися на неможливість щось запам`ятати або згадати. Найбільш поширеними є порушення пам`яті серед людей похилого віку та осіб, які працюють з великими обсягами інформації.

Аюрведа розглядає організм людини як біогеоценоз у мініатюрі. Саме тому всі корисні речовини, екстракти та мінерали рослинного та тваринного походження здатні повернути баланс та гармонію тілу та духу. Серед найкращих препаратів, що відновлюють нервову систему:

 1. Shankhapushpi (Берізка багатостебельна / Convolvulus pluricaulis).
 2. Jyotishmati (Древогубець волотистий / Celastrus paniculatus).
 3. Yashtimadhu (Солодка гола / Glycyrrhiza glabra).
 4. Amla (Ембліка лікарська / Emblica officinalis).
 5. Gilloy (Тиноспора серцелиста / Tinospora cordifolia).

Аюрведичні капсули, порошки, таблетки від нервів та стресу, почуття тривоги, занепаду сил та депресії

Стреси, депресія, тривожний синдром, постійна втома - все це міцно пов`язане з кожною сучасною людиною і, безумовно, відбивається на фізичній складовій здоров`я. Аюрведа говорить, що наявність дисбалансу саттви, раджасу і тамасу (психічної та духовної енергії) досить швидко знаходить відображення на фізіологічному рівні (вата, піта, капха). Аюрведичні препарати від депресії дозволяють швидко позбутися недуги при комбінації з психотерапевтичними практиками, йогою та дотримання спеціальної дієти.

Аюрведичні капсули, порошки та таблетки від безсоння

Безсоння, кошмарні сновидіння і пробудження посеред ночі - найбільш промовисті прояви дисбалансу вати. Наслідки досить неприємні: людина стає дратівливою, похмурою, тривожною і заглиблюється у власні проблеми. Серед основних причин безсоння:

 • стреси та переживання;
 • тривалі роздуми про якусь ситуацію;
 • наркотичне сп`яніння;
 • переїзди та тривалі відрядження;
 • синдроми емоційного вигоряння.

Ліки від безсоння, що зміцнюють нервову систему, та ефективні при безсонні: ашваганда, брахмі, гхі, валеріана, джатамамсі.

Аюрведичні капсули, мазі, креми та таблетки від головного болю та мігрені

Головний біль, в тому числі мігрень, виникає переважно у людей з конституцією типу капха, пітта-капха та капха-піта. Тому фахівці рекомендують спочатку визначити дошу, а вже після цього підбирати індійські препарати. Продукція аюрведа на основі камфори та меду допомагає усунути головний біль у людей капха-типу. Також ефективною може виявитися суміш прянощів. Людям типу пітта зовсім не потрібно приймати жодних ліків: варто лише нормалізувати режим дня і переглянути дієту.

Аюрведичні капсули, порошки та таблетки від запаморочення

Запаморочення - стан, що супроводжується втратою координації, загальною слабкістю та проявляється відчуттям обертання. Даний симптом зустрічається досить часто і є проявом багатьох захворювань. Найчастіше на запаморочення скаржаться люди похилого віку. Згідно з аюрведою, цей симптом безпосередньо пов`язаний з такими станами:

 • мурчучи;
 • мадх;
 • саньяса.

Найчастіше запаморочення виникає при мігрені, зниженні артеріального тиску, лабіринтіті, хворобі Меньєра, гіпоглікемії, тепловому ударі, зневодненні, ішемічному інсульті, нікотиновій або алкогольній інтоксикації, ГРЗ. Також симптом може виникнути під час передозування деяких лікарських препаратів. Препарати для заспокоєння нервової системи, які допомагають усунути запаморочення: брахмі, ментат та тагара.

Аюрведичні капсули, порошки та таблетки від недоумства та деменції

Деменція - синдром, характерний для хронічного ураження мозку. Виявляється даний симптомо-комплекс погіршенням пам`яті та когнітивною дисфункцією. При деменції людина неспроможна орієнтуватися у просторі й у власної особистості, неспроможний вчитися новому і набувати навички, проте свідомість при цьому не порушується. Ризик недоумства досить високий у людей похилого віку, особливо в осіб із алкогольною залежністю. Найбільш ефективні препарати, що стимулюють нервову систему: брахмі та ментат.

Аюрведичні капсули, олії та таблетки від епілепсії та судом

Епілепсія - захворювання, яке характеризується судомними нападами. Патологія викликана виникненням патологічного вогнища збудження головному мозку, де індукується генерація електричних імпульсів. Симптоматика захворювання варіативна і залежить від форми епілепсії: з генералізованими судомними нападами, з Джексоновськими судомами, абсанс і т.д. Таблетки для заспокоєння нервової системи на травах дозволяють запобігти виникненню нових нападів, якщо їх правильно комбінувати з антиконвульсантами.

Вибрати та купити якісні індійські препарати для нервової системи ви можете в інтернет-магазині "Світове Дерево". У каталозі представлений широкий асортимент аюрведичних засобів за доступною ціною, які можна замовити з доставкою по всій території України.


Часті питання про аюрведичні препарати для нервової системи: