Полегшення сезонної алергії за допомогою Аюрведи

Полегшення сезонної алергії за допомогою Аюрведи

Звичайна сезонна алергія розглядається як побічна реакція на їжу, ліки, навколишнє середовище та косметику. Загальною рекомендацією щодо найкращого способу полегшення сезонної алергії є негайне полегшення за допомогою антигістамінних препаратів і уникнення алергенів, які викликають реакцію.

Аюрведа визнає головну причину алергії як накопичення ами (токсичного накопичення від неправильно перетравленої їжі через слабке травлення) у поєднанні з низьким оджасом (імунітетом). Існують причини, чому алергія провокується: як правило, генетична схильність у поєднанні з нездоровим харчуванням і звичками способу життя, психічний стрес, емоційна травма, сезонні зміни та хронічні захворювання. Усе це виснажує оджас і послаблює імунну систему.

Коли агні (сила травлення або метаболізм) стає слабким через нездорову дієту та спосіб життя протягом тривалого часу, це призводить до дисбалансу трьох дош або біоенергетичних принципів, які керують функціонуванням нашого тіла та розуму. Далі відбувається накопичення ами в тканинах тіла. Накопичена ама діє як антиген алергії, який запускає аутоімунну реакцію. Аутоімунна реакція може проявлятися в будь-якій частині тіла, особливо в дихальній системі, травній системі, шкірі або разом.

Як і в усіх аюрведичних методах лікування, лікування причини, а не симптомів, є ключовим у досягненні довгострокових переваг і полегшенні. Окрім уникнення зовнішніх причин алергії, важливо підвищити внутрішній імунітет за допомогою таких заходів, як здорове харчування, здоровий спосіб життя, деякі спеції та трави та певні омолоджуючі процедури.

 

Балансування дош

Основна доша людини, або конституція розуму та тіла, часто може передбачити, які симптоми алергії проявляться, тому важливо розуміти свій тип доші, а також ваш поточний дисбаланс.

На додаток до розуміння нашої основної доші та індивідуальних тенденцій, важливо розуміти, що кожен з нас має всі доші в собі, і тому може відчувати дисбаланс будь-якої з дош. Різні типи симптомів алергії представляють дисбаланс у різних дошах. Розуміючи це, ми можемо більш конкретно керувати лікуванням для полегшення сезонної алергії.

Симптоми алергії Капха

В Аюрведі типові симптоми алергії у весняний сезон – закладеність, нежить, сльозоточивість та чхання – описуються як накопичення доші Капха, яка складається з елементів землі та води. Це призводить до відчуття «важкості» та надлишку слизу в голові та пазухах. Іншими симптомами є млявість і відчуття втоми. Для класичних симптомів алергії типу Капха є кілька простих і ефективних методів лікування, які полегшать гострі симптоми.

Ви можете спробувати традиційну йогівську систему очищення носа, відому як Джалнеті. Ця самостійна практика передбачає очищення носових проходів солоною водою за допомогою Неті пот, який виглядає як мініатюрний чайник з особливо довгим носиком. Це допомагає регулювати тиск у голові, і хоча спочатку це може здатися непростим або незручним, з невеликою практикою це стане легко робити та дуже ефективно.

Інші методи лікування, які допомагають полегшити гострі симптоми алергії Капха, включають використання гострих і гірких (в`яжучих) трав і спецій для зменшення Капхи, включаючи імбир, каєнський перець, чорний перецьдовгий перець, базилік, кмин, кардамон, шавлію, куркуму та корицю. Простий засіб — випити теплу воду з медом або гарячий чай з імбиром і лимоном.

Класичним аюрведичним препаратом для лікуванням та зменшення Капхи є Трікату, який можна приймати щодня. Крім того, лікування повинно бути спрямоване на освітлення тіла іншими способами, такими як щоденні фізичні вправи та використання сухої сауни.

Симптоми алергії Пітта

Коли симптоми алергії виникають влітку, основним джерелом часто є розбалансована Пітта доша. Пітта керується елементами води та вогню, і влітку надлишок тепла може викликати запалення в дихальних шляхах або шкірі. Ці симптоми зазвичай включають висипання, головний біль, печіння або почервоніння очей і запалення пазух і дихальних шляхів (синусит, бронхіт).

Щоб заспокоїти Пітту та симптоми алергії, аюрведа рекомендує вживати охолоджуючі трави, такі як коріандр і кінза. Крім того, корисними можуть бути такі рослини, як гудучі, амалакі та нім. Вживання освітленого масла або топленого масла гхі, а також алое вера може заспокоїти запальну реакцію, типову для дисбалансу Пітти. З біохімічної точки зору ці трави мають корисні протизапальні та антиоксидантні властивості, які підтримують нашу імунну систему.

Симптоми алергії Вата

Коли Вата виходить з рівноваги, алергічні симптоми включають головний біль, хрипи, чхання та загальні м`язові болі. Вони частіше спостерігаються восени, коли повітря стає холодним і сухим. Це пов`язано з накопиченням легших елементів простору та повітря у фізіології розуму та тіла. Інші прояви цього дисбалансу Вата включають сухий кашель, неспокій і сухість очей.

Щоб збалансувати зайвий простір і елементи повітря, важливо залишатися зволоженим і пити теплу рідину, наприклад теплий імбирний чай з медом. Щоб повернути Вату в рівновагу, використовуйте заспокійливі трави, такі як ашваганда, яка також є імуномодулятором, який заспокоює реакцію імунної системи на алергени. Ще одним корисним засобом для заспокоєння Вати є виконання самомасажу або абх`янга.

 

Природні способи полегшення сезонної алергії

Їжте легку, теплу і варену їжу

Тепла, приготована вегетаріанська їжа, приготована з невеликою кількістю освітленого вершкового масла (топленого масла), допомагає організму відновитися. Згідно з Аюрведою, вживання теплої, вареної їжі дає травному вогню можливість відпочити. Коли травлення погане, воно не може отримати доступ до поживних речовин, що зберігаються в сирих продуктах, і погано перетравлена їжа створює токсини. Коли ви знаєте, що ваше травлення в нормі (особливо влітку), насолоджуйтесь сирою зеленню та салатами.

Зменшіть або уникайте молочних продуктів

Зменшення або відмова від молочних продуктів допоможе зменшити симптоми, пов`язані зі слизовою, і дозволить організму швидко позбутися токсинів природним шляхом.

Використовуйте чайник Неті поті

Ви також можете спробувати традиційну йогівську систему очищення носа, також відому як Джалнеті. Ця самостійна практика передбачає очищення носових проходів солоною водою за допомогою Неті поті, який виглядає як мініатюрний чайник з особливо довгим носиком. Це допомагає регулювати тиск у голові, і хоча спочатку це може здатися непростим або незручним, з невеликою практикою це буде легко зробити та дуже ефективно. Найкраще це робити вранці перед дихальними вправами, такими як пранаяма.

Виконуйте легкі вправи та практикуйте пранаяму

Допоможуть легкі фізичні вправи або пози йоги разом із практикою пранаями або техніки дихання. Ці прості практики можуть допомогти не тільки на фізичному рівні, а й на розумовому та духовному рівнях, приносячи спокій, увагу та простір.

Трав`яні добавки та спеції

Використовуйте зігріваючі спеції в приготуванні їжі, щоб підтримати травний вогонь, зокрема імбир, корицю, куркуму, насіння кмину, коріандр, часник і чорний перець.

Спеції для лікування алергії

Коли наш агні відновлюється, ми уникаємо посилення алергенів і ами (токсинів), роблячи свідомий вибір, і ми підтримуємо баланс наших внутрішніх енергій, або дош, у нас менша ймовірність погіршення здоров`я, наприклад сезонної алергії. Замість того, щоб сприймати наше оточення як загрозу, ми можемо почати заспокоювати збудливість імунної системи і натомість сприймати наш зв`язок із зовнішнім світом як живильний. Аюрведа дає нам інструменти, щоб відчути цей зв`язок і наблизитися до нашого природного стану здоров`я та рівноваги.

Харідракханд

Харідрахандам - це аюрведичний рослинний порошок на основі куркуми, який ефективно знімає алергічні реакції. Він допомагає збалансувати всі три доші, але особливо корисно при розладах, пов’язаних з Капхою, яка відповідає за свербіж. Харідракханд також підтримує алергічні стани, пов’язані з Вата і Пітта дошами, і допомагає, видаляючи надлишок Пітти з печінки. Це сприяє виведенню ами (токсинів) з травного тракту та стимулює агні (метаболізм).

Харідрахандам — це протиалергічна, антигістамінна та протизапальна формула, яку настійно рекомендують при хронічній сверблячій кропив’янці або шкірних захворюваннях, що характеризуються сверблячкою та висипанням, що сочиться. Це також дуже корисно для пухирів, викликаних грибковою інфекцією. Завдяки всім своїм властивостям Харідрахандам допомагає заспокоїти загальну реакцію гістаміну, що призводить до свербіння або печіння.

 

Переглядів: 1159

Дата: Вівторок, 04 Жовтня 2022Зверніть увагу на наступні товари: